Dakota Çekirdeği

Dakota Çekirdek:
Dakota çekirdek siyah renklidir, bilinen çekirdeğe göre daha tombul bir yapıya sahiptir. Yüksek miktarda yağ ihtiva ettiğinden, yağ üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tüketim yerlerinden birisi de; atıştırmalık olarak hafif kavrulmuş şekilde; tuzlu olarak tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. 
 
Dakota Çekirdeğin Faydaları:
İçerdiği fosfor ve çinko kemik ve dişlerin oluşumu için gereklidir. Ayrıca fosfor, kalp kasının kasılması ve böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcıdır.
İçerdiği çinko ise yaraların iyileşmesi, aknenin önlenmesi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, tekrarlayan enfeksiyonların ortadan kalkması, tat ve koku duyarlılığının güçlenmesi, sperm hareketlerinin artması açısından önem taşır.
İçerdiği B6 vitamini bağışıklık sistemini güçlü tutmaya yarar, kan şekeri düşüklüğüne faydalıdır.
Ay çiçek yağındaki E vitamini kalp, damarlar, beyin ve sinir fonksiyonlarını düzenler, yaraların iyileşmesine yararlı olur, prostat kanserine karşı korur, cilt yaşlılığını geciktirir.
Posalı bir besindir. Posalı besinler kanser yapıcı zararlı maddelerin bağırsakta kalma süresini kısalttığı ve bağırsak duvarı ile temasını azalttığı için kanserden korunmada faydalı olurlar.
 
   Seval Kuruyemişleri Türk Standartlarında Üretilmektedir. Özenle Seçilen Mahsul Tecrübeli çalısanlarımız tarafından hijyenik olarak titizlikle kavrularak tüm müşterileirimize sunulmaktadır.
 
 
  Net Ağırlık : 100 gr
  Net Ağırlık : 250 gr
  Net Ağırlık : 500 gr
  Net Ağırlık : 1000 gr
  Net Ağırlık : 3000 gr
  Net Ağırlık : 5000 gr
Olarak Ambalaj Çeşitlerimiz Mevcuttur
Dakota Çekirdeği

Dakota Çekirdeği

Dakota Çekirdeği

Dakota Çekirdeği
Seval Güncel


veb sitemize hoşgeldiniz.

veb sitemize hoşgeldiniz.

veb sitemize hoşgeldiniz.

Seval Sosyal Medya


Seval Bize Ulaşın


Kozluca Mahallesi Kozluca Caddesi No: 20 Şahinbey / Gaziantep

Tel: 0 342 231 25 779

info@sevalkuruyemis.com