Karpuz Çekirdeği

KARPUZ ÇEKİRDEĞİNİN FAYDALARI NELERDİR?
Yediğiniz karpuzun faydalarını artırmak sizin elinizde. Uzmanlar, alışılagelmemiş olan karpuz çekirdeğinin yenmesinin uygun bir davranış olmadığını belirtiyor. Karpuz çekirdeğindeki etken madde olan‘cucurbocitrin’ özellikle yüksek tansiyon şikayeti olan hastalar için birebir. Buna ilave olarak iyi bir idrar sökücüdür, idrarı ve yollarını temizler. Tüm bu özellikleri sayesinde böbrek işlevlerini düzenler.

Karpuz çekirdeğinin ilginç bir diğer özelliği de şudur. Günümüzde, atılan karpuz çekideklerinin (yağının) işlenmesi sonucu biodizel olarak yakıt üretilebilmekte ve dizel araçlarda normal motorinden farkı olmaksınızın yararlanılabilmektedir.

UYARI!!: Karpuz çekirdeği aşırı bir şekilde ve bütün olarak tüketilmemelidir. Faydalanmak için mutlaka dişlerle ezilerek tüketilmelidir. Bütün olarak yutulması nadir de olsa, apandist organını tıkayarak iltihaplanmasına yol açabiliyor.

   Seval Kuruyemişleri Türk Standartlarında Üretilmektedir. Özenle Seçilen Mahsul Tecrübeli çalısanlarımız tarafından hijyenik olarak titizlikle kavrularak tüm müşterileirimize sunulmaktadır.

 

 

  Net Ağırlık : 400 gr
  Net Ağırlık : 5000 gr
Olarak Ambalaj Çeşitlerimiz Mevcuttur
Karpuz Çekirdeği

Karpuz Çekirdeği

Karpuz Çekirdeği

Karpuz Çekirdeği
Seval Güncel


veb sitemize hoşgeldiniz.

veb sitemize hoşgeldiniz.

veb sitemize hoşgeldiniz.

Seval Sosyal Medya


Seval Bize Ulaşın


Kozluca Mahallesi Kozluca Caddesi No: 20 Şahinbey / Gaziantep

Tel: 0 342 231 25 779

info@sevalkuruyemis.com